Wentylacja zapewnia wymianę zużytego powietrza na świeże. Klimatyzacja z kolei obniża i podwyższa temperaturę. Choć oba systemy różnią się od siebie, to wspólną cechą jest zapewnienie zdrowia osobom przebywającym w budynkach.
Systemy klimatyzacyjne w centrowent.pl
Systemy klimatyzacyjne montowane są w obiektach biurowych, handlowych i usługowych, ponieważ chłodzą i ogrzewają przestrzenie. Dodatkowo wentylują, filtrują i osuszają powietrze. Klimatyzatory stały się popularne w domach, gdyż zapewniają komfort życia. Osoby, które obawiają się montażu urządzeń, ze względu na koszty energii, powinny wiedzieć, że produkty w klasie energetycznej A+ nie zużywają dużo prądu.
Czołowymi producentami tego rodzaju urządzeń są firmy: Mitsubishi Electric, LG, Gree i Daikin. W ofercie centrowent.pl znajdują się wysokiej jakości produkty, takie jak:
- klimatyzatory przenośne i okienne — urządzenia kompaktowe,
- urządzenia typu split ścienny pojedynczy i wielokrotny,
- klimatyzatory kasetonowe,
- klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe,
- klimatyzatory kanałowe,
- klimatyzatory dla obiektów komercyjnych super multi VRF.
Warto zainwestować w klimatyzację, ponieważ zapewnia chłodne/ciepłe oraz czyste powietrze, wolne od przykrych zapachów, kurzu i bakterii.
Zalety wentylacji grawitacyjnej
Do działania wentylacji grawitacyjnej nie są potrzebne mechanizmy, ponieważ wymiana powietrza odbywa się w wyniku ruchu powierza wywołanego różnicą temperatury zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Najważniejszą sprawą jest prawidłowy montaż przewodów wentylacyjnych. Do ocieplenia rur wentylacyjnych z blachy stalowej ocynkowanej używa się wełny szklanej, gdyż ten materiał izolacyjny jest niepalny. Do instalacji potrzebne są także: taśmy izolacyjne i uszczelniające; kształtki, uszczelki, kratki wentylacyjne oraz wsporniki, zaciski, śruby i kołki do stabilnego montażu kanałów. Systemy grawitacyjne są zazwyczaj bardzo trwałe i wymagają minimalnej konserwacji, gdyż nie ma tu złożonych mechanizmów.
Wentylacja grawitacyjna znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, gdzie nie ma dużego zanieczyszczenia powietrza wewnętrznego oraz w miejscach, gdzie zapotrzebowanie na ciągłą wymianę powietrza jest stosunkowo niewielkie. Sprawdza się w domach jednorodzinnych, biurowcach i w magazynach. Kanały wywiewne znajdują się w kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach bez okien oraz w pomieszczeniach oddzielonych od najbliższego kanału wywiewnego, oraz między więcej niż dwojgiem drzwi.
Turbowenty montowane na wylotach kominowych
Turbowenty, montowane są na wylotach kominowych, celem zwiększenie efektywności działania systemów wentylacji grawitacyjnej. Turbina nasady obraca się dynamicznie, wykorzystując wiatr do wspomagania ciągu kominowego. Skutecznie napędza przepływ powietrza w górę, by zwiększyć efektywność wentylacji. Dzięki procesowi jest możliwe usuwanie wilgoci, zapachów, dymu, spalin oraz innych zanieczyszczeń.
Unikalna budowa obrotowych nasad kominowych charakteryzuje się wysoką wydajnością, trwałością i cichą pracą. Kluczową rolę odgrywa kołnierz wykonany ze stali nierdzewnej, odporny na korozję. Na rynku instalacyjnym można znaleźć również produkty z blachy ocynkowanej i aluminium. Na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej jest wirnik wykonany z aluminium. Charakterystyka produktu pozwala na łatwe czyszczenie, ponieważ wirnik mocowany jest za pomocą pokrętła. Turbinowe nasady kominowe są prostym i ekologicznym rozwiązaniem. Dzięki swojej wytrzymałości i odporności na różne warunki atmosferyczne mogą być wykorzystywane w projektach budowlanych.
Najnowsze komentarze